Sadzonki Jeżyny Cacanska Bestrna

Sadzonki jeżyny – od sezonu 2017 w naszej ofercie, będzie można znaleźć bardzo ciekawą pozycję wśród odmian jeżyny.

Cacanska Bestrna jest wiodącą odmianą jeżyny w Serbii, a ze względu na swoją charakterystykę i właściwości uprawowe zyskuje na popularności w innych częściach świata.

Pochodzenie

Cacanska Bestrna została wyhodowana przez dr Miloljub Stanisavljevic w 1984 roku w Serbii. Odmiana powstała z krzyżówki Dirksen Thornless i Black Satin.

Owoce

Owoce jezyny Cacanska Bestrna są bardzo duże, długie i cylindryczne. Średnia waga jednego owocu 9g – 10g ( a pojedyncze egzemplarze osiągają nawet 15,4 g). Owce jeżyny Cacanska Bestrna są bardzo smaczne i aromatyczne dzięki czemu odmiana ta doskonale nadaje jako owoc deserowy.

Wydajność

Plony jeżyny Cacanska Bestrna są wysokie w porównaniu do odmian Black Satin, Thornfree i Dirksen Thornless. W sprzyjających warunkach uprawy, plon wysokiej jakości owoców przekracza nawet 25t z ha.

Pora owocowania

Jeżyna Cacanska Bestrna zaliczana jest jako odmian średnio wczesna

Charakterystyka roślin

Jeżyna Cacanska Bestrna charakteryzuje się bardzo dynamicznym i energicznym wzrostem (ponad 2m wysokoœci). Pędy tej odmiany są bezkolcowe. Jeżyny Cacanska Bestrna są całkowicie mrozo-odporne co ułatwia uprawę jeżyny na stanowiskach o surowszym klimacie i nie wymaga okrywania na zimę. Kwiaty na pędach są skoncentrowane, dlatego zbiór owoców jest ułatwiony.

Wrażliwość na choroby

Odmiana jeżyny Cacanska Bestrna jest umiarkowanie odporna na rdzę.

Zastosowanie odmiany

Owoce jeżyny Cacanska Bestrna są doskonałe do bezpośredniego spożycia jak również do mrożenia i na przetwory

 

Sprawdź szczegóły naszej oferty na sadzonki jeżyny