Jagoda kamczacka sadzonki odmiany

Jagoda kamczacka sadzonki pochodzące z Kanady. Krzew charakteryzuje się gęstym i zwartym pokrojem oraz dynamicznym wzrostem ( sadzonki osiągają wysokość 180 cm a szerokość 120 cm).

Jagoda kamczacka sadzonki – odmiany kanadyjskie – Aurora

jagoda kamczacka sadzonki odmiany kanadyjskieTa odmiana jagody kamczackiej została udostępniona w roku 2012. Jagoda kamczacka sadzonki „Aurora” znakomicie nadaje się do zbioru kombajnowego jak i ręcznego. Owoce jagody kamczackiej „Aurora” nie osypują się. Owoce są duże lub bardzo duże (nawet do 2,1 g), średni plon z krzewu szacuje się na 5 kg z krzewu. Aby zapewnią lepsze owocowanie zaleca się sadzenie odmiany jagody kamczackiej „Aurora” w towarzystwie odmian: „Indigo Gem” lub „Honeybee”
Sadzonki jagody kamczackiej „Aurora” będą dostępne od sezonu 2017. Sprawdź też artykuł o popularnych odmianach jagody kamczackiej

Jagoda kamczacka sadzonki – odmiany kanadyjskie – Honeybee

Odmiana kanadyjska. Bardzo wartościowa odmiana produkcyjna. Jagoda kamczacka sadzonki Honeybee charakteryzują się dynamicznym wzrostem, osiągają 150cm wysokości i 120 cm szerokości Owoce duże lub bardzo duże, cylindryczne, średnia masa jagody wynosi około 1,9 g, natomiast œredni plon z krzewu określa się na 4-5kg. W smaku owoce odmiany Honeybee są słodkie, soczyste lekko kwaskowate. Owoce nadają się do zbioru mechanicznego oraz ręcznego. Owoce nie osypują się co jest niezwykle ważne na plantacjach gdzie planuje się prowadzenie zbioru mechanicznego. Na plantacji oprócz jagody kamczackiej Honeybee warto sadzić dodatkowo odmiany jagody kamczackiej takie jak : Aurora oraz Indigo Gem. Sadzonki jagody kamczackiej „Honeybee” dostępne będą od sezonu 2017

Jagoda kamczacka sadzonki – odmiany kanadyjskie – Indigo Gem

Odmiana wyhodowana w Kanadzie. Jagoda kamczacka sadzonki Indigo Gem charakteryzują się wzniesionym pokrojem, pędy układają się w kształt litery V. Średnia masa owocu to 1,3g natomiast średni plon z krzewu ocenia się na 4-5kg. Owoce charakteryzują się słodkim smakiem kształt owoców owalny delikatnie wydłużony. Odmiana Indigo Gem doskonale nadaje siê na plantacje towarowe. Ponieważ owoce odmiany Indigo Gem nie osypują siê doskonale nadają do zbioru mechanicznego jak również ręcznego. Aby uzyskać lepszy jakościowo plon zaleca się na jednej plantacji sadzić dodatkowo sadzonki jagody kamczackiej odmiany : Aurora oraz Honeybee. Sadzonki jagody kamczackiej Indigo Gem będą dostępne od sezonu 2017.

Więcej informacji o dostępnych odmianach sadzonek znajdziesz pod linkiem: sadzonki jagody kamczackiej. Sprawdź również jakie sadzonki borówki amerykańskiej znajdują się w naszej ofercie.