Sadzonki borówki i jagody kamczackiej - Gospodarstwo Koter - białe logo
Gospodarstwo Ogrodnicze Koter

Jagoda Kamczacka – Odmiany Kanadyjskie

Facebook
Twitter
Drukuj

W tym wpisie postaramy się przybliżyć Ci trzy popularne odmiany kanadyjskie jagody kamczackiej. Aurora, Honeybee i Indigo Gem, bo o nich mowa charakteryzują się dużymi owocami, bardzo dobrym plonem oraz doskonale nadają się do zbioru mechanicznego, co z pewnością przysparza im popularności wśród plantatorów. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem każdej z odmian.

Spis treści:

Jagoda kamczacka – odmiany kanadyjskie – Aurora

Ta odmiana jagody kamczackiej została udostępniona w roku 2012. Jagoda kamczacka sadzonki „Aurora” znakomicie nadaje się do zbioru kombajnowego jak i ręcznego. Owoce jagody kamczackiej „Aurora” nie osypują się z krzewów. Owoce są duże lub bardzo duże (nawet do 2,1 g), średni plon z krzewu szacuje się na 5 kg z krzewu.

Aby zapewnią lepsze owocowanie, zaleca się sadzenie odmiany jagody kamczackiej „Aurora” w towarzystwie odmian: „Indigo Gem” lub „Honeybee”

W sezonie 2020 sadzonki jagody kamczackiej „Aurora” są dostępne w ofercie naszej szkółki krzewów jagodowych

Jagoda kamczacka – odmiany kanadyjskie – Honeybee

Odmiana kanadyjska jagody kamczackiej „Honeybee” stanowi bardzo wartościową odmianę produkcyjną. Sadzonki jagody Honeybee charakteryzują się dynamicznym wzrostem. Osiągają 150 cm wysokości i 120 cm szerokości. Owoce są duże lub bardzo duże, cylindryczne, średnia masa jagody wynosi około 1,9 g, natomiast średni plon z krzewu określa się na 4-5 kg. 

Owoce odmiany Honeybee są słodkie, soczyste, lekko kwaskowate i nadają się do zbioru mechanicznego oraz ręcznego.

Jagody tej odmiany nie osypują się, co jest niezwykle ważne na plantacjach, gdzie planuje się prowadzenie zbioru mechanicznego. Na plantacji oprócz jagody kamczackiej Honeybee warto sadzić dodatkowo odmiany jagody kamczackiej takie jak: Aurora oraz Indigo Gem. 

Jagoda kamczacka – odmiany kanadyjskie – Indigo Gem

Odmiana wyhodowana w Kanadzie. Jagoda kamczacka Indigo Gem charakteryzuje się wzniesionym pokrojem, a pędy rośliny układają się w kształt litery V. Średnia masa owocu to 1,3 g, natomiast średni plon z krzewu ocenia się na 4-5 kg. Owoce charakteryzują się słodkim smakiem, a ich kształt jest owalny i delikatnie wydłużony. 

Odmiana Indigo Gem doskonale nadaje się na plantacje towarowe. Ponieważ owoce odmiany Indigo Gem nie osypują się, doskonale nadają do zbioru mechanicznego jak również ręcznego. Aby uzyskać lepszy jakościowo plon, zaleca się na jednej plantacji sadzić dodatkowo sadzonki jagody kamczackiej odmiany: Aurora oraz Honeybee. 

Więcej na blogu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności.