O nas

Gospodarstwo ogrodnicze Koter

Słów kilka…

Nasze gospodarstwo jest firmą rodzinną funkcjonującą już od roku 1914. Pierwotnie gospodarstwo było gospodarstwem sadowniczym. Obecnie głównie zajmujemy się produkcja materiału szkółkarskiego. Produkujemy sadzonki borówki amerykańskiej, sadzonki jagody kamczackiej, sadzonki jeżyny bezkolcowej oraz sadzonki malin. W naszej ofercie znajdują się także rośliny ozdobne takie jak: azalie wielkokwiatowe, różaneczniki wielkokwiatowe, azalie japońskie, pierisy. Sadzonki które oferujemy są produkowane w naszym gospodarstwie. Sadzonki pobieramy z własnych mateczników które są pod ciągłym nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Dzięki temu sadzonki z naszej szkółki dają pewność bezpieczeństwa zdrowotnego roślin, jak i czystości odmianowej materiału na sadzeniowego.

Naszym najważniejszym priorytetem jest zadowolenie klientów a najlepszą rekomendacją plantacje złożone z naszych roślin oraz plantatorzy którzy wracają do naszej szkółki. Sadzonki w naszej szkółce oferujemy w różnym wieku. W ofercie znajdują się sadzonki w multiplatach ( na zamówienie), w doniczkach P9 oraz starsze w 1,5 i 2 litrowych doniczkach. Oprócz sadzonek, oferujemy także fachową wiedze na temat uprawy roślin które produkujemy. Nasza wiedza jest oparta nie tylko na teorii, ale przede wszystkim na praktyce. Naszą wiedzę poszerzamy także dzięki współpracy i wymianie doświadczenia ze szkółkarzami z Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej. W naszej szkółce nieprzerwalnie testujemy nowe odmiany popularnych gatunkowa takich jak borówka amerykańska, a także jeżyny bezkolcowej oraz coraz bardziej popularnej jagody kamczackiej.

Nowe odmiany sprawdzamy pod kątem przydatności do uprawy w warunkach klimatycznych Polski, oraz przeznaczenia owoców. Sadzonki produkowane w naszej szkółce sprzedawane są między innymi do Niemiec, Chorwacji, Serbii, Czech, Słowacji, Łotwy, Estonii, Litwy, Ukrainy. Odbiorcom naszego materiału pomagamy w nawiązaniu kontaktu z odbiorcami owoców borówki amerykańskiej, jagody kamczackiej, jeżyny. Szkółka znajduje się w Dąbrowicy koło Lublina, można nas spotkać większych branżowych wydarzeniach i konferencjach oraz na targach i wystawach. Zapraszamy do współpracy i odwiedzenia nasze szkółki, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące produkcji roślinnej gatunków roślin produkowanych w naszej szkółce.